Backup and Sync from Google

Erdem Çolakoğlu
Okuma Süresi: < 1 dakika

Eğer Windows’unuzda OneDrive’dan veya Mac’inizde iCloud’dan memnun değilseniz Google’ın “Backup and Sync from Google” programını deneyebilirsiniz. Bu, Google Drive ile bilgisayarınız arasında bir köprü görevi görüyor.

Google Drive, oldukça memnun kalacağınız bir alternatif. Gerek ücretsiz (15 GB) gerekse ücretli depolama planlarıyla diğer seçeneklerden ekonomik olarak daha uygun. İstediğiniz dosya ve klasörleri Google Drive ile bilgisayarınız arasında yedekleyebilir ve eşitleyebilirsiniz. Fotoğraflar için “Orijinal” ve “Yüksek kalite” seçenekleri bulunuyor. Eğer fotoğrafları orijinal boyutlarıyla yedeklerseniz 15 GB sınırı var ancak yüksek kalitede yedeklerseniz sınırsız depolamaya sahip oluyorsunuz. Yüksek kalitede yedeklenen fotoğrafların ve videoların kaliteleri hakkında:

  • Fotoğraflar alan kazanmak için sıkıştırılır. 16 MP’den yüksek çözünürlüklü fotoğraflar 16 MP olacak şekilde yeniden boyutlandırılır.
  • 24 inç x 16 inç boyutlarına kadar iyi kalitede 16 MP fotoğraflar yazdırabilirsiniz.
  • 1080p’den daha yüksek çözünürlüğe sahip videolar yüksek tanımlı 1080p olacak şekilde yeniden boyutlandırılır. 1080p veya daha düşük çözünürlüğe sahip videolar orijinallerine yakın görünür. Altyazılar gibi bazı bilgiler kaybolabilir.

Yüksek kalitede 16 MP’den yüksek fotoğraflar 16 MP’ye ve 1080p’den yüksek videolar 1080p’ye düşürülür. Ancak bu kalite farkı, orijinallerinden ayırt edilebilir bir fark değildir.

İndirmeler:

Backup and Sync from Google

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir